Przykładowe CV

Przykładowe CV

Szukasz przykładowych dokumentów aplikacyjnych, które stworzyliśmy dla naszych klientów? Dobrze trafiłeś!

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje profesjonalnych CV, które najczęściej wybierają nasi Klienci.

Co wyróżnia nasze CV?

Czytelny format, jednak bez „udziwnień” aby Pracodawcy i Rekruterzy zwrócili uwagę przede wszystkim na kwestie merytoryczne.

Zgodnie z obecnymi standardami, nie zamieszczamy w CV takich danych, jak np. płeć, stan cywilny, data urodzenia czy dokładny adres zameldowania. W oparciu o ostatnie trendy wyznaczone przez międzynarodowe korporacje, w coraz większej ilości CV nie zamieszczamy również zdjęć. Jest to jednak kwestia uznaniowa i zależy od specyfiki stanowiska oraz organizacji do której jest kierowana aplikacja.

CV_10

 

W naszych CV, szczególną uwagę przywiązujemy do podsumowania zawodowego,

aby już na początku CV, przekazać Pracodawcy kluczowe informacje i podkreślić atuty odpowiadające wymaganiom. Już pierwsze sekundy decydują czy CV będzie odrzucone czy też czytane dalej ( więcej w artykule: https://www.expercikariery.pl/jak-napisac-cv-wykorzystaj-swoje-6-sekund).

Poniżej przykład podsumowania zawodowego dla Menedżera Sprzedaży:

Jestem skutecznym menedżerem, z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu działaniami sprzedażowymi  na rynku farmaceutycznym (B2B). Posiadam konkretne osiągnięcia w zakresie zwiększania udziałów rynkowych, realizacji planów sprzedażowych oraz skutecznego negocjowania kontraktów handlowych. Reprezentuję firmę jako dojrzały partner biznesowy, budując i efektywnie utrzymując relacje z kluczowymi klientami. Ponadto, mam doświadczenie w motywowaniu i inspirowaniu zespołów do osiągania ambitnych celów. Jestem osobą zdeterminowaną, odporną na stres oraz cechuje mnie silna motywacja i wysoka etyka zawodowa”.

Staramy się zaprzentować osiągnięcia zawodowe i/lub projekty, którymi może się pochwalić kandydat, poza standardowym wymienieniem zakresu obowiązków.

Bardzo istotne jest, aby osiągnięcia były mierzalne i dostarczały Pracodawcy jasny przekaz, jakie korzyści mogą się wiązać z zatrudnieniem kandydata np.

Jak myślicie, czy lepiej brzmi np.

„zwiększenie udziałów w rynku sprzętu AGD” , czy też więcej konkretów jak np.:

„Zwiększenie o 3%  udziałów w rynku sprzętu AGD w latach 2016-2017”,

Z kolei bardzo dobrym przykładem realizowanego projektu jest wdrożenie systemu klasy ERP. Powinniśmy jednak unikać opisów takich jak np.

„udział we wdrożeniu systemu SAP”.

Znacznie lepiej będzie brzmiało konkretne wyjaśnienie roli w projekcie np.:

„Lider we wdrożeniu modułu sprzedaży w systemie SAP R3 „.

W doświadczeniu zawodowym najwięcej uwagi poświęcamy na obszary odpowiedzialności z ostatnich kilku lat.

Obowiązki przedstawiamy jak najbardziej konkretnie:

zamiast np. „przygotowanie raportów sprzedaży”

Staramy się w miarę możliwości stosować formułę: co robimy/jak często/dla kogo.

tj. np. „przygotowanie miesięcznych raportów marży dla Dyrektora Handlowego

Rezygnujemy jednak ze szczegółowego wymieniania zadań wykonywanych przed kilkunastoma laty, ograniczając się do skrótowej prezentacji starszych stanowisk, pozostawiając kluczowe obszary odpowiedzialności.

W części Wykształcenie prezentujemy edukację na poziomie szkół wyższych oraz studiów podyplomowych i MBA, rezygnując z pokazania pełnej ścieżki edukacji m.in. bez szkół średnich.

W części szkoleń i certyfikatów wybieramy te potwierdzające kompetencje, które wyróżniają kandydata i jednocześnie są wymagane  na dane stanowisko. Pomijamy kilkudniowe kursy lub szkolenia z przeszłości starszej niż kilka lat.

Pozostałe umiejętności najlepiej podzielić na 3 grupy:

Znajomość programów IT, języków obcych oraz umiejętności zawodowe i behawioralne.

W programach IT ponad 90% kandydatów wymienia MS Office i/lub MS Excel/Word. Istotne jest jednak podkreślenie konkretnej znajomości narzędzi IT, szczególnie jeżeli stanowią część wymagań dla danego stanowiska. np. Tworzenie tabel przestawnych w MS Excel lub przynajmniej Zaawansowana znajomość.

W językach obcych, najlepiej precyzyjnie pokazać poziom znajomości np. B1/B2/C1 lub przynajmniej np. „swobodna komunikacja w środowisku biznesowym”.

Umiejętności zawodowe to np. Zarządzanie zespołem, znajomość rynku FMCG, istotne stanowiska dla Menedżera Sprzedaży.

Z kolei dobre przykłady umiejętności behawioralnych to np. komunikatywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, zorientowanie na cel.

Staramy się podkreślić ugruntowane umiejętności danego kandydata, które jednocześnie są istotne dla stanowiska na które aplikuje.

Wreszcie najważniejsze : mamy swoje sprawdzone zasady ale do każdego CV podchodzimy indywidualnie. Dla każdego klienta przydzielamy dedykowanego konsultanta, adekwatnie do doświadczenia i profilu zawodowego. Dopiero po rozmowie i zebraniu wszystkich informacji, przystępujemy do przygotowania nowych dokumentów aplikacyjnych.

Takie podejście gwarantuje, że nasi klienci otrzymują znacznie więcej ofert pracy.

Czy dokonałeś już wyboru?

Zamów profesjonalne CV!

Opineo.pl - Słucham swoich klientów