Blog

Czas na zmianę pracy ?!

avatar

Kryzys w pracy może mieć każdy, najważniejsze jednak aby nie stał się ciągłym zjawiskiem.

 1. Jesteś zdenerwowany i z irytacją myślisz o jutrzejszym dniu roboczym

 Sobota – pełen relax , a w niedzielę wieczorem pojawia Ci się  gula w gardle na myśl , że jutro trzeba będzie wrócić do pracy?! Czasami jest to po prostu oznaka zmęczenia i należy wziąć urlop , ale jeśli jesteś pierwszy dzień po urlopie i nadal nienawidzisz swojej pracy – przyczyna jest oczywista.

 2. Brak perspektyw

Jeśli codziennie robisz to samo, brakuje nowych projektów,  a stare są bardzo podobne do poprzednich praca staje się monotonna . Pomyśl-jeśli w ciągu pięciu lat będziesz wykonywał tę same powtarzalne czynności bez uzyskania satysfakcji z pracy, czy nie lepiej rzucić to teraz?

3. Zmiana szefa

 Pracodawca, który inspiruje  i wspiera nowe pomysł  to prawdziwy  skarb. Jeśli natomiast  masz  szefa który wprowadza nerwową atmosferę, a jego styl zarządzania zupełnie Ci nie odpowiada zastanów się czy chcesz dalej z nim współpracować. Oczywiście, możesz spróbować coś zrobić z tą sytuacją, na przykład poprosić o zmianę projektu albo rozmowę  w cztery oczy. Jeśli wszystkie Twoje  prośby i pomysły są ignorowane, warto zastanowić się, czy jest sens męczyć sie w tak niezdrowej atmosferze .

 4. Częste choroby lub zmęczenie

 Nasz organizm sam mówi nam, gdy coś jest nie tak, aby zabezpieczyć przed stresem. Częste choroby  mogą być również powodem braku komfortowego środowiska pracy i podświadomego pragnienia ucieczki z tego biura.

 5. Wysokość wynagrodzenia nie zmienia się

 Pomimo faktu, że masz coraz więcej obowiązków, Twoja kwalifikacje są wyższe, a wynagrodzenia z roku na rok nie zmienia się. Oczywiście, możesz nadal zostać w firmie, ale im dłużej będziesz w tej sytuacji, tym bardziej będziesz się czuł rozczarowany.

 6. Brak zaufania do firmy w której pracujesz

Jeśli czujesz że firma, w której pracujesz nie jest wymarzoną pracą, to może czas poszukać nowej. Takiej   która będzie Cię inspirowała i będzie miejscem, gdzie będziesz wracał z przyjemnością .

Decyzję o zmianie  pracy należy rozważyć i dokładnie przygotować się do jej realizacji. Przede wszystkim, powiedz kierownictwu o swojej decyzji. Tą informacje,  ​​szef musi usłyszeć  od Ciebie. Możliwe że będzie chciał, abyś został, lepiej jest zatem przygotować argumenty które potwierdzą że dobrze przemyślałeś tą sprawę.

Pamiętaj ! Przed Tobą otwierają się nowe horyzonty i możliwości !

Wszystkie oferty pracy możesz znaleźć na http://pl.jooble.org/

 

avatar
Anna Mikulska
Ekspert kariery, doświadczona Dyrektor Personalna, przeprowadziła ponad 500 projektów rekrutacyjnych. Przygotowuje CV oraz prowadzi symulacje interview. Swoją wiedzą dzieli się również odpowiadając na pytania w komentarzach.
LinkedIn
Opineo.pl - Słucham swoich klientów